• Novinky

  • Novinky

            • Výletníci

            • Výletníci sa vybrali na zaujímavý výlet do Čiech. Navštívili areál Modrá – Živá voda. Najväčším zážitkom pre deti bol podvodný tunel pod rybníkom, vďaka ktorému sme mohli pozorovať život vo vode úplne zblízka. Deti obdivovali množstvo druhov rýb, ktoré plávali okolo nás a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o vodných živočíchoch a prírode. Potom už nasledovala dlho očakávaná návšteva zábavného parku Galaxie v Zlíne. Deti si užili množstvo atrakcií, šmýkačiek, preliezačiek aj zábavných hier. Nechýbal smiech, dobrá nálada a radosť z pohybu. 

              Po krásnych zážitkoch z Modrej a zábavného parku sa Výletníci už tešia na posledný výlet v tomto školskom roku. Tentoraz ich čaká návšteva obľúbeného Familyparku v Rakúsku, kde si určite opäť užijú veľa zábavy, kolotočov, rôznych atrakcií a spoločných chvíľ s kamarátmi. Veríme, že aj tento výlet prinesie množstvo veselých zážitkov a bude krásnou bodkou za spoločnými dobrodružstvami krúžku Výletníci. 

               

              vedúce krúžkov Výletníci
               

            • Školské fórum na „Bottovej“

            • Vo štvrtok 26.3.2026 sa na našej škole uskutočnilo školské fórum – ROZVOJ NAŠEJ ŠKOLY A MESTA TRNAVA, ktorého cieľom bolo prebudiť záujem o svoje okolie, podporiť aktívne myslenie a ukázať, že aj názory mladých ľudí môžu prispieť k pozitívnym zmenám. Zúčastnení žiaci a žiačky diskutovali v skupinách o tom, ako vylepšiť školské i mestské prostredie. Najdôležitejšie návrhy, týkajúce sa školy, boli následne prezentované pánovi riaditeľovi.

              Výsledkom prínosnej diskusie o zlepšení mestského prostredia boli zaujímavé návrhy, ktoré budú predložené na najbližšom stretnutí so zástupcami mesta Trnava.

            • Lezecká stena

            • Dňa 18. 5. 2026 sa žiaci 1. ročníka zúčastnili aktivity na lezeckej stene v malej telocvični pod vedením profesionálnych inštruktorov. Akciu finančne zabezpečila Rodičovská rada pri ZŠ.

            • Technická olympiáda

            • Tento rok sa naši žiaci zúčastnili Technickej olympiády. Najskôr sa konalo školské kolo, na ktorom mali žiaci online test, ktorý zvládli a potom museli v dielni vyrábať výrobok podľa technického výkresu. Tí najlepší z oboch kategórií postúpili do okresného kola. Kategória A sú starší žiaci 8. a 9. ročníka, kategória B sú mladší žiaci 5. až 7. ročníka. Na okresné kolo sa pripravovali s pani učiteľkou Hrčkovou, v dielni trénovalii prácu s rôznymi materiálmi. Na okresnom kole boli na súkromnej strednej polytechnickej škole DSA, kde sa umiestnili na krásnom 1. mieste. Čakala ich ďalšia príprava na krajské kolo, ktoré sa konalo v Piešťanoch na strednej škole. Prišli žiaci z celého kraja a súťažili vo vedomostnej i praktickej časti. Naši žiaci Dianka Krištofovičová z 8.A a Michal Nichta z 8.D preukázali svoju zručnosť i vedomosti a získali 1. miesto v krajskom kole. A už ich čakalo len posledné celoslovenské kolo, ktoré sa konalo teraz v máji. Na celoslovensklom kole získali krásne piate miesto. Blahoželáme im k týmto krásnym úspechom.

              J.Hrčková

            • McDonald's Cup

            • Dňa 30. apríla sa naši žiaci predstavili v okresnom kole McDonald's Cup, kam postúpili po úspešnom zvládnutí základného kola. V silnej konkurencii najlepších tímov z okresu odohrali kvalitné zápasy plné nasadenia, bojovnosti a pekných futbalových momentov.

              Po vyrovnaných súbojoch sa nášmu tímu podarilo vybojovať výborné 3. miesto, za ktoré si žiaci zaslúžene odniesli pohár. Tento úspech je výsledkom ich snahy, spolupráce a odhodlania zabojovať v každom zápase.

              Našu školu reprezentovali: Sofia Antolová, Kristián Čamaj, Mia Hečková, Michal Hrubý, Luca Jošt, Max Kardoš, Matúš Mihálik, Michal Paulíny, Filip Slaničay, Denis Vašek.

              Našim hráčom a hráčkam patrí veľká pochvala za reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí aj roztlieskavačkám, ktoré svojím povzbudzovaním vytvárali skvelú atmosféru a boli pre tím veľkou oporou počas celého turnaja.