Navigácia

Neinvestičný fond BOTTOVA

Ako postupovať - 2% dane

Vážení rodičia!

Opäť je tu obdobie, keď je možnosť darovať 2% zaplatenej dane. Obraciame sa preto na Vás s prosbou o poukázanie 2% zaplatenej dane pre Neinvestičný fond BOTTOVA, ktorý zriadili rodičia pri našej škole. Podporíte tak rozvoj školy, ktorú Vaše dieťa navštevuje.

Zároveň nám dovoľte poďakovať všetkým rodičom a darcom, ktorí v roku 2018 odovzdali svoje dane práve nášmu neinvestičnému fondu.

Vďaka Vašim 2% sme vyzbierali v roku 2018   17 366,01 €.

Získané peniaze sme použili na   vymaľovanie tried, nákupu  učebných pomôcok  a zhotovenie presklenej vitríny pred zborovňou školy.

Preto nám dovoľte osloviť Vás i tento rok a požiadať o pomoc. Prečo?

• Sú to peniaze, ktoré by Vám nezostali – odviedli by ste ich štátu. Ich poukázaním nášmu N.f. teda o nič neprichádzate.
  • Aj keď nejde o veľký príspevok, pomôže nám v práci, ktorú robíme pre naše deti.
  • O finančnom hospodárení N.f. BOTTOVA Vás informujeme na internetovej stránke školy (www.zsbott.edupage.org).

Ak ste zamestnancami akejkoľvek  organizácie originál tlačív   Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_tl.pdf

a vyplnené potvrdenie o zaplatení dane môžete doručiť   do   25.  apríla  2019 do kancelárie školy alebo triednemu učiteľovi Vášho dieťaťa. Škola ich odovzdá Daňovému úradu, prípadne tak môžete urobiť sami.

Ďakujeme!

Soňa Krčová                                                         PhDr. Danka Gašparíková

Správca N.f. BOTTOVA                                                               riaditeľka školy

Ako darovať 2%?

Ak ste právnická alebo fyzická osoba – živnostník:

Priamo v daňovom priznaní vyplňte kolónky na poukázanie 2% dane.

Obchodné meno:   N.f. BOTTOVA

Forma:                  neinvestičný fond

Sídlo:                    ZŠ, Ulica Jána Bottu 27, 917 93 Trnava

Ak ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ:
Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zapatení dane z príjmov.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 €.
Stiahnite si a vyplňte vyhlasenie_2017(1).pdf, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.

Obe tlačivá doručte do 24. apríla 2018 do kancelárie školy alebo triednemu učiteľovi Vášho dieťaťa. Škola ich odovzdá Daňovému úradu, prípadne tak môžete urobiť sami.

Ak si podávate daňové priznanie sami:
Riadne vyplňte daňové priznanie.
Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3,32 Eura.
V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno: N.f. BOTTOVA

Forma:                 neinvestičný fond

Sídlo:                    ZŠ, Ulica Jána Bottu 27, 917 93 Trnava

Ak ste právnická osoba:
Riadne vyplňte daňové priznanie.
Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8,30 Eur).
V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno: N.f. BOTTOVA

Forma:                 neinvestičný fond