Navigácia

Zápis do 1. ročníka - apríl 2024 pomôcky pre 1. stupeň Žiadosť o prijatie žiaka do školy prestupom Formulár na uvoľnenie žiaka Pokyny k prevencii - VŠI Stanovy rodičovskej rady

Pre rodičov

Zápis do 1. ročníka - apríl 2024

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE, POKYNY A USMERNENIA

Zápis je povinný pre všetky deti:

• ktoré sú narodené od 1. 9.  2017 do 31. 8. 2018,
  • ktoré sa rozhodnú  v šk. roku 2024/2025  pokračovať v plnení  predprimárneho vzdelávania dieťaťa  v MŠ ( zákonný zástupca podá žiadosť v MŠ, získa písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,  získa písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia)
  • ktoré v školskom roku 2023/2024 pokračovali v v plnení  predprimárneho vzdelávania dieťaťa  v MŠ (mali odložené školskú dochádzku).

Prihlášku na zápis dieťaťa do 1. ročníka je potrebné zadať elektronicky na webovej stránke školy  elektronická prihláška.

• elektronickú prihlášku je potrebné vypĺňať podľa rodného listu dieťaťa a OP, dôkladne si skontrolovať  všetky vyplnené údaje vrátane dĺžňov, mäkčeňov, veľkých a malých písmen, čísel, správne vyplnenie adresy. Všetky údaje sa preklopia do školského systému a v prípade chýb, škola nebude mať správne údaje.
  • elektronickú prihlášku nie je potrebné vytlačiť
  • v prípade technických problémov majú zákonní zástupcovia dieťaťa možnosť vyplniť a podpísať prihlášku v škole počas zápisu.

Účasť dieťaťa a obidvoch zákonných zástupcov je potrebná.

• v prípade, ak sa zápisu jeden zo zákonných zástupcov nezúčastní, zákonný zástupca odovzdá Čestné vyhlásenie druhého  zákonného zástupcu  o súhlase s výberom školy pre svoje dieťa (príloha č. 1)
  • v prípade, že zadováženie súhlasu druhého zákonného zástupcu je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, zákonný zástupca odovzdá  Písomné vyhlásenie (príloha č. 2)

Pri zápise je potrebné predložiť nasledujúce doklady:

• občiansky preukaz oboch zákonných zástupcov,
  • rodný list dieťaťa
  • doklad potvrdzujúci trvalý pobyt dieťaťa, ak je iný ako trvalý pobyt zákonných zástupcov

Ak sa zákonní zástupcovia dohodnú, že rozhodnutie o prijatí dieťaťa stačí doručiť poštou iba jednému z nich, vyplnia Písomné vyhlásenie (príloha 3).

Ak sa zákonný zástupca rozhodne zmeniť školu dieťaťa, prípadne sa rozhodne pre pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania  dieťaťa v MŠ,  prosíme  čo najrýchlejšie oznámiť zmenu škole.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Príloha č. 1 Suhlas_druheho_zakonneho_zastupcu.pdf

Príloha č. 2 Pisomne_vyhlasenie_2pdf