Navigácia

Neinvestičný fond BOTTOVA

Ako postupovať - 2% dane

Vážení rodičia!

Opäť je tu obdobie, keď je možnosť darovať 2% zaplatenej dane. Obraciame sa preto na Vás s prosbou o poukázanie 2% zaplatenej dane pre Neinvestičný fond BOTTOVA, ktorý zriadili rodičia pri našej škole. Podporíte tak rozvoj školy, ktorú Vaše dieťa navštevuje.

Zároveň nám dovoľte poďakovať všetkým rodičom a darcom, ktorí v roku 2023 odovzdali svoje dane práve nášmu neinvestičnému fondu.

Získané peniaze sme použili na nákup interaktívnej techniky, nákup štiepkovača, záhradného traktorčeka na kosenie trávy.

Preto nám dovoľte osloviť Vás i tento rok a požiadať o pomoc. Prečo?

• Sú to peniaze, ktoré by Vám nezostali – odviedli by ste ich štátu. Ich poukázaním nášmu N.f. teda o nič neprichádzate.
  • Aj keď nejde o veľký príspevok, pomôže nám v práci, ktorú robíme pre naše deti.
  • O finančnom hospodárení N.f. BOTTOVA Vás informujeme na internetovej stránke školy (www.zsbott.edupage.org).

Ak ste zamestnancami akejkoľvek  organizácie originál tlačív vyhlásenie a vyplnené potvrdenie o zaplatení dane môžete doručiť   do   25.  apríla  2024 do kancelárie školy. Uvedené tlačivá môžete vhodiť do schránky pri hlavnom vchode alebo odovzdať na vrátnici v čase od 8:00 do 16:00, Prípadne  môžete tlačivá odovzdať  sami na Daňový úrad.

2%vyhlasenie_2023.pdf

Ďakujeme!    N.f. BOTTOVA

Mgr. Peter Jakubík

S                                                                                          riaditeľ školy

Ako darovať 2%?

Ak ste právnická alebo fyzická osoba – živnostník:

Priamo v daňovom priznaní vyplňte kolónky na poukázanie 2% dane.

Obchodné meno:   N.f. BOTTOVA

Forma:                  neinvestičný fond

Sídlo:                   Ulica Jána Bottu 2780/27, 917 01 Trnava

Ak ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ:
Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zapatení dane z príjmov.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
Stiahnite si a vyplňte  vyhlásenie v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.

Obe tlačivá doručte do 25. apríla 2024 do kancelárie školy.

Ak si podávate daňové priznanie sami:
.
V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno: N.f. BOTTOVA

Forma:                 neinvestičný fond

Sídlo:                   Ulica Jána Bottu 2780/27, 917 01 Trnava

Ak ste právnická osoba:
Riadne vyplňte daňové priznanie.

V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno: N.f. BOTTOVA

Forma:                 neinvestičný fond